Czasy realizacji wymiany walut w kantorze


Wymiana walut jest rozliczana przez Liderwalut.pl, po zaksięgowaniu środków do niej na rachunku kantoru, w godzinach od 9:00 do 16:30.


 • Czas księgowania przelewu wysłanego przez Ciebie na konto kantoru internetowego Liderwalut.pl jest zależny od banku, z jakiego wysyłasz pieniądze:

  • Jeżeli wykonujesz przelew z banku, w którym Liderwalut.pl posiada rachunek w walucie jaką wysyłasz – jest on księgowany online. Od tej reguły są jednak wyjątki (zobacz: Uwaga wyjątki).

  • Jeżeli wykonujesz przelew z banku, w którym Liderwalut.pl NIE prowadzi rachunku w walucie jaką wysyłasz, przelewy przyjmowane są do banku, w którym posiadamy rachunek w danej walucie:

   • Przelewy w złotówkach realizowane są sesjami Elixir – zaksięgowanie na naszym koncie maksymalnie 1 dzień roboczy.

   • Przelewy w walucie - czas od wysłania do zaksięgowania na naszym koncie wynosi do trzech dni roboczych. Z wyjątkiem waluty RUB, gdzie czas może się wydłużyć do kilku dni.

 • Czas realizacji przelewu zwrotnego (odesłanie pieniędzy do Klienta) jest zależny od tego na jakie konto mają trafić wysłane przez nas środki:

  • Jeżeli Twoje konto do przelewu zwrotnego jest prowadzone w banku, w jakim Liderwalut.pl prowadzi rachunek w danej walucie - przelew jest realizowany online. Od tej reguły są jednak wyjątki (zobacz: Uwaga wyjątki).

  • Jeżeli Twoje konto do przelewu zwrotnego jest w banku, w którym Liderwalut.pl NIE prowadzi rachunku w walucie jaka jest wysyłana, przelewy wysyłamy z banku, w którym posiadamy rachunek w danej walucie:

   • Przelewy w złotówkach realizowane są sesjami Elixir – zaksięgowanie na koncie Klienta trwa maksymalnie 1 dzień roboczy.

   • Przelewy w walucie - czas od wysłania do zaksięgowania na koncie Klienta wynosi do trzech dni roboczych. Z wyjątkiem waluty RUB, gdzie czas może się wydłużyć do kilku dni.


Czasy księgowania wewnętrznych przelewów w bankach


Banki PLN USD EUR CHF GBP DKK SEK NOK CZK JPY AUD CAD HUF RUB TRY CNY
online online online online online online online online online
online online online online online online online online
online online online online online
online online online online online online online online online online online online
online 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h
online online online online online
online 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h
online online
online online online online online
0-24h 0-24h 0-24h 0-24h
online
0-24h 0-24h 0-24h 0-24h 0-24h

Uwaga wyjątki

Przelewy walutowe w banku mBank pomiędzy systemami dawnych banków BRE, Multibank i mBank nie są księgowane online, a czas oczekiwania może wynieść do kilku godzin.

W banku Raiffeisen przelewy walutowe wewnętrzne realizowane są do godziny 16.00. Wysłanie przelewu po tej godzinie spowoduje zaksięgowanie środków następnego dnia.

W banku BNP Paribas przelewy walutowe wewnętrzne realizowane są do godziny 15.00. Wysłanie przelewu po tej godzinie spowoduje zaksięgowanie środków następnego dnia.

W banku BOS przelewy walutowe wewnętrzne realizowane są do godziny 13.00. Wysłanie przelewu po tej godzinie spowoduje zaksięgowanie środków następnego dnia.

W banku Getin bank przelewy walutowe w walucie EUR i CHF wysyłane są z Alior banku. Zaksięgowanie EUR na koncie Klienta może trwać maksymalnie 24 godziny dla dni roboczych, zaksięgowanie CHF na koncie Klienta może trwać do 2 dni roboczych.


Kalkulator kosztów przelewów zwrotnych

Kalkulator kosztów przelewów zwrotnych w prosty sposób pomaga w wyliczeniu opłaty za przelew zwrotny środków po wykonanej wymianie walut. W celu zapoznania się z wysokością opłaty prosimy o wybranie waluty oraz banku, do którego ta waluta zostanie wysłana.

Koszt przelewu zwrotnego występuje wyłącznie przy wysyłkach walut obcych do banków, w których kantor internetowy Liderwalut.pl nie posiada kont bankowych w danej walucie oraz wysyłkach do banków zagranicznych.

UWAGA. Wyjątki pobierania opłat za przelew zwrotny waluty obcej w banku, w którym kantor posiada rachunki:

Wysyłka walut GBP i USD na konto w BOŚ.

Wysyłka przelewów zwrotnych w PLN do wszystkich polskich banków jest BEZPŁATNA.

Jeżeli na liście rozwijanej nie ma Państwa banku prosimy o wybranie: "Pozostałe banki krajowe" lub "Banki zagraniczne".