Czasy realizacji wymiany walut w kantorze


Wymiana walut jest rozliczana przez Liderwalut.pl, po zaksięgowaniu środków do niej na rachunku kantoru, w godzinach od 9:00 do 16:30.


 • Czas księgowania przelewu wysłanego przez Ciebie na konto kantoru internetowego Liderwalut.pl jest zależny od banku, z jakiego wysyłasz pieniądze:

  • Jeżeli wykonujesz przelew z banku, w którym Liderwalut.pl posiada rachunek w walucie jaką wysyłasz – jest on księgowany online. Od tej reguły są jednak wyjątki (zobacz: Uwaga wyjątki).

  • Jeżeli wykonujesz przelew z banku, w którym Liderwalut.pl NIE prowadzi rachunku w walucie jaką wysyłasz, przelewy przyjmowane są do banku, w którym posiadamy rachunek w danej walucie:

   • Przelewy w złotówkach realizowane są sesjami Elixir – zaksięgowanie na naszym koncie maksymalnie 1 dzień roboczy.

   • Przelewy w walucie - czas od wysłania do zaksięgowania na naszym koncie wynosi do trzech dni roboczych. Z wyjątkiem waluty RUB, gdzie czas może się wydłużyć do kilku dni.

 • Czas realizacji przelewu zwrotnego (odesłanie pieniędzy do Klienta) jest zależny od tego na jakie konto mają trafić wysłane przez nas środki:

  • Jeżeli Twoje konto do przelewu zwrotnego jest prowadzone w banku, w jakim Liderwalut.pl prowadzi rachunek w danej walucie - przelew jest realizowany online. Od tej reguły są jednak wyjątki (zobacz: Uwaga wyjątki).

  • Jeżeli Twoje konto do przelewu zwrotnego jest w banku, w którym Liderwalut.pl NIE prowadzi rachunku w walucie jaka jest wysyłana, przelewy wysyłamy z banku, w którym posiadamy rachunek w danej walucie:

   • Przelewy w złotówkach realizowane są sesjami Elixir – zaksięgowanie na koncie Klienta trwa maksymalnie 1 dzień roboczy.

   • Przelewy w walucie - czas od wysłania do zaksięgowania na koncie Klienta wynosi do trzech dni roboczych. Z wyjątkiem waluty RUB, gdzie czas może się wydłużyć do kilku dni.Uwaga wyjątki

Przelewy walutowe w banku mBank pomiędzy systemami dawnych banków BRE, Multibank i mBank nie są księgowane online, a czas oczekiwania może wynieść do kilku godzin.

W banku Raiffeisen przelewy walutowe wewnętrzne realizowane są do godziny 16.00. Wysłanie przelewu po tej godzinie spowoduje zaksięgowanie środków następnego dnia.

W banku BNP Paribas przelewy walutowe wewnętrzne realizowane są do godziny 15.00. Wysłanie przelewu po tej godzinie spowoduje zaksięgowanie środków następnego dnia.

W banku BOS przelewy walutowe wewnętrzne realizowane są do godziny 13.00. Wysłanie przelewu po tej godzinie spowoduje zaksięgowanie środków następnego dnia.

W banku Getin bank przelewy walutowe w walucie EUR i CHF wysyłane są z Alior banku. Zaksięgowanie EUR na koncie Klienta może trwać maksymalnie 24 godziny dla dni roboczych, zaksięgowanie CHF na koncie Klienta może trwać do 2 dni roboczych.


Kalkulator kosztów przelewów zwrotnych

Kalkulator kosztów przelewów zwrotnych w prosty sposób pomaga w wyliczeniu opłaty za przelew zwrotny środków po wykonanej wymianie walut. W celu zapoznania się z wysokością opłaty prosimy o wybranie waluty oraz banku, do którego ta waluta zostanie wysłana.

Koszt przelewu zwrotnego występuje wyłącznie przy wysyłkach walut obcych do banków, w których kantor internetowy Liderwalut.pl nie posiada kont bankowych w danej walucie oraz wysyłkach do banków zagranicznych.

UWAGA. Wyjątki pobierania opłat za przelew zwrotny waluty obcej w banku, w którym kantor posiada rachunki:

Wysyłka walut GBP i USD na konto w BOŚ.

Wysyłka przelewów zwrotnych w PLN do wszystkich polskich banków jest BEZPŁATNA.

Jeżeli na liście rozwijanej nie ma Państwa banku prosimy o wybranie: "Pozostałe banki krajowe" lub "Banki zagraniczne".