Kurs USD/PLN
Kurs USD/PLN pomimo coraz większego zawężenia wolnej przestrzeni w dalszym ciągu utrzymuje się pomiędzy widocznymi ograniczeniami tworzącymi formację trójkąta. Górna linia przechodzi aktualnie przy poziomie 3,6880, dolna zaś przy 3,6525. Wpływ na taką sytuację na po części stabilne zachowanie EUR/USD. Ewentualnych zmian można oczekiwać w postaci dany z USA na temat sprzedaży nowych domów.
Kurs EUR/USD
Notowania EUR/USD w trakcie bieżącego tygodnia nie wskazują większej zmienności, co przekłada się na kontynuację blisko miesięcznego marazmu. Wyraźny trend boczny jak na razie nie wykazuje potencjału do zmiany, a kolejne istotne publikacje z rynku nie robią praktycznie żadnego wrażenia na inwestorach. Głównym wsparciem w dalszym ciągu pozostaje poziom 1,1275, którego ewentualne pokonanie mogłoby wpłynąć na powrót do styczniowych minimów. O godzinie 16:00 poznamy dane z USA na temat sprzedaży nowych domów.
Kurs GBP/PLN
Kolejny nieudany atak na opór przy poziomie 5,7080 doprowadził do ponownego wzrostu inicjatywy ze strony podaży, która podczas wczorajszej sesji doprowadziła do zejścia poziomie 5,6700. Obecny ruch korekcyjny ma szansę na powrót w kierunku piątkowych minimów, które utworzone zostały w rejonie 5,6150. Nie można jednak wykluczyć ponownej próby ataku na wskazany poziom, a ostateczne wybicie tego miejsca byłoby istotnym sygnałem do kontynuacji trendu wzrostowego.
Kurs EUR/PLN
Notowania EUR/PLN powróciły do wsparcia utworzonego przy poziomie 4,1500. Wybicie tego poziomu mogłoby sygnalizować dalsze umocnienie złotego w kierunku długoterminowej linii wzrostowej, która aktualnie przechodzi przy poziomie 4,1350. Z punktu danych makroekonomicznych brak jest istotnych danych. Wpływ natomiast na zmienność może mieć popołudniowe wystąpienie publiczne szefa ECB Mario Draghiego. Liderwalut.pl uważa, iż warto rónież pamiętać, że test wspomnianej linii wzrostowej może stanowić dobry punkt do wyprowadzenia korekty wzrostowej.
Kurs CHF/PLN
Notowania CHF/PLN powróciły do ubiegłotygodniowych minimów, co jest zgodne z wcześniejszym komentarzem. Wybicie okolicy 3,8600 mogłoby skutkować dalszym umocnieniem polskiej waluty.
Warto jednak obserwować sytuację na rynku EUR/PLN, gdzie bliskość istotnego ograniczenia może wskazywać potencjał do ewentualnego osłabienie złotówki.
Kurs NOK/PLN
Kurs NOK/PLN od kilku dni pozostaje w dość wąskim zakresie wahań, co doprowadza do utrzymania notowań poniżej wyrysowanej linii spadkowej, która stanowi aktualnie najbliższy opór. Od dołu wsparciem może być linia wzrostowa przechodząca przy poziomie 0,4800.
Kurs SEK/PLN
Podobna sytuacja widoczna jest również w notowaniach SEK/PLN, gdzie trwa stabilizacja w rejonie 0,4370. Takie zachowanie jest wywołane dość niskim zakresem wahań złotego w stosunku do pozostałych walut. O godzinie 09:30 opublikowany zostanie protokół z posiedzenia Riksbanku. Nie oczekujemy przełomowych informacji jednak warto zwrócić w tej godzinie uwagę na ewentualną zwiększoną zmienność.
z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych,
lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Kantor internetowy Liderwalut.pl oraz autor nie ponoszą
odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego
komentarza walutowego.