Kurs USD/PLN
Wczorajsza zmienność na rynku USD/PLN była nadal na dosyć wysokim poziomie. Z punktu widzenia analizy technicznej ważnym czynnikiem była próba powrotu poniżej poziomu 3,7400, która zakończyła się niepowodzeniem. Taki manewr można traktować jako potwierdzenie dla utrzymania się trendu wzrostowego w najbliższym czasie. Najbliższe opory znajdują się przy poziomach 3,7700 i 3,7900.
Dziś o godzinie 14:30 mamy serię danych z USA: stopa bezrobocia, bilans handlu zagranicznego oraz zamiana zatrudnienia. W tym czasie spodziewamy się większej zmienności notowań dolara.
Kurs EUR/USD
Na rynku eurodolara obserwujemy kontynuację spadków. Pokonanie wsparcia na poziomie 1,1100 stało się dobrym potwierdzeniem dla dalszej zniżki docierając w końcu do psychologicznej bariery 1,1000.
Podczas wczorajszej konferencji ECB, Mario Draghi oświadczył, że Europejski Bank Centralny rozpocznie skup obligacji rządowych 9 marca. Draghi potwierdził, że w ramach programu luzowania ilościowego EBC będzie skupował aktywa warte 60 mld EUR miesięcznie oraz że program będzie trwał do minimum 2016 r.
Dziś uwaga na szereg danych – PKB ze Strefy Euro o godzinie 11:00 oraz stopa bezrobocia, bilans handlu zagranicznego, zamiana zatrudnienia w USA o godzinie 14:30.
Kurs GBP/PLN
Kurs pary walutowej GBP/PLN w dalszym ciągu porusza się w konsolidacji. To, na co warto zwrócić uwagę to obrona wsparcia na poziomie 5,7000, który odgrywa teraz kluczową rolę na wykresie. Utrzymanie się tej bariery może stać się dobrą podstawą do ponownych wzrostów w pierwszej kolejności w kierunku ostatniego szczytu w okolicach poziomu 5,7650.
Kurs EUR/PLN
Po ostatnich spadkach europejskiej waluty kurs EUR/PLN wyhamował w obrębie poziomu 4,1400. Z punktu widzenia analizy technicznej poziom ten będzie teraz odgrywał ważną rolę dla dalszego kierunku notowań. Utrzymanie się opisywanego ograniczenia może być sygnałem dla odwrócenia dotychczasowego kierunku z korektą do 4,15 – 4,17.
W piątek należy zwrócić uwagę na publikację Produktu Krajowego Brutto za IV kwartał 2014 o godzinie 11:00. W tym czasie możliwy jest wzrost zmienności notowań euro.
Kurs CHF/PLN
Obrona oporu na poziomie 3,90 z środy skutkuje stopniową obniżka kursu CHF/PLN. W rezultacie kurs zszedł już w rejon dolnego ograniczenia konsolidacji co niebawem może skutkować wybiciem. Jeżeli tak się stanie otrzymamy otwartą przestrzeń do kontynuacji trendu spadkowego w pierwszej kolejności w kierunku poziomu 3,8000.
W kalendarzu mamy dziś odczyt inflacji CPI za luty o godzinie 9:15. Dane odbiegające od oczekiwać mogą przynieść nerwowość w kursie CHF/PLN.
Kurs NOK/PLN
Ostatnie wybicie dołem z konsolidacji nie zostało zbyt długo utrzymane. W rezultacie kurs NOK/PLN zyskał wczoraj na wartości 60 pipsów docierając do najbliższego oporu na poziomie 0,4850/60. Zadaniem Liderwalut test tego ograniczenia powinien wskazać teraz dalszy kierunek notowań, a trwałe przebicie poziomu może stać się dobrym pretekstem do dalszej zwyżki kursu.
Kurs SEK/PLN
Kolejne próby realizacji korekty kończą się niepowodzeniem co tylko potwierdza nasz scenariusz wskazujący na kontynuację obecnego kierunku. W dalszym ciągu mamy obraz trendu wzrostowego ze strukturą coraz wyższych dołków i szczytów, a kluczowym oporem pozostaje rejon poziomu 0,4530.
z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych,
lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Kantor internetowy Liderwalut.pl oraz autor nie ponoszą
odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego
komentarza walutowego.