Kurs USD/PLN
Ponad 9 groszowe umocnienie dolara względem złotego widoczne było podczas wtorkowej sesji. Kurs USD/PLN doszedł w rejon 3,8800, co jest zbliżone do szczytów z 2009 roku. W chwili obecnej na rynku można oczekiwać próby dojścia do 3,9000, co mogłoby skutkować ewentualną realizacją pozycji i korektą na rynku. W dalszym ciągu jednak wiodący będzie trend wzrostowy.
W kalendarzu makroekonomicznym brak jest istotnych publikacji.
Kurs EUR/USD
Zgodnie z opisanym przez nas scenariuszem ruch spadkowy widoczny jest na parze EUR/USD, co przełożyło się na atak na wsparcie utworzone przy poziomie 1,0760. Podaż zdaje się nie przejmować tym ograniczeniem, co w efekcie mogłoby zwiastować podtrzymanie spadków w stronę dolnego ograniczenia utworzonego kanału, które aktualnie przechodzi przy poziomie 1,0465.
O godzinie 09:00 zaplanowane zostało wystąpienie publiczne szefa ECB Mario Draghiego.
Kurs GBP/PLN
Wyraźne osłabienie złotego widoczne jest również względem funta. Kurs tej pary zanotował wyjście powyżej 5,8600, co oznacza utworzenie nowych kilkuletnich maksimów. O możliwości wystąpienia takiego ruchu pisaliśmy w ostatnich komentarzach, co było uwarunkowane między innymi udaną obroną wsparcia utworzonego przez widoczną linię wzrostową. O godzinie 10:30 poznamy dane z Wielkiej Brytanii na temat produkcji przemysłowej.
Kurs EUR/PLN
Kilkugroszowe gwałtowne odbicie pojawiło się na parze EUR/PLN. Taki ruch jest reakcją na wyraźną słabość polskiej waluty względem głównych par. Obecnie kurs omawianego waloru znajduje się w rejonie 4,1600, a dalsze podtrzymanie presji ze strony popytu mogłoby skutkować podtrzymaniem korekty wzrostowej. Istotny wpływ na zachowanie euro może mieć zaplanowane na godzinę 09:00 wystąpienie publiczne szefa ECB.
Kurs CHF/PLN
W ślad za rynkowym zachowaniem pozostałych par ruszyły również notowania CHF/PLN, gdzie doszło do odbicia od dolnego ograniczenia wyrysowanej konsolidacji. Kurs ma teraz szansę dostania się w obszar 3,9200, gdzie zlokalizowany jest górny zakres wspomnianej formacji. Dopiero wybicie tego miejsca mogłoby sygnalizować dalsze wzrosty.
Kurs NOK/PLN
Tet wsparcia utworzonego przy poziomie 0,4760 oraz wyraźne pogorszenie nastrojów względem złotego doprowadziło do próby wyprowadzenia ruchu korekcyjnego, co w efekcie dało powrót w rejon 0,4800. Z technicznego punktu istnieje obecnie możliwość podtrzymania korekty z powrotem do widocznej linii spadkowej.
Kurs SEK/PLN
Krótka jednodniowa korekta spadkowa do wyznaczonego wsparcia była wystarczającym sygnałem do powrotu popytowej przewagi. Kurs SEK/PLN zanotował mocny ruch wzrostowy, który doprowadził do wyjścia nad poziom 0,4500. Taka sytuacja ponownie otwiera szansę na test górnego ograniczenia wyrysowanego kanału spadkowego.
z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych,
lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Kantor internetowy Liderwalut.pl oraz autor nie ponoszą
odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego
komentarza walutowego.