Kurs USD/PLN
We wtorek handel na rynku amerykańskiego dolara upływał w spokojnych nastrojach. Widać więc oczekiwanie inwestorów na dzisiejszą konferencję po posiedzeniu FOMC o godzinie 19:30. Wówczas powinniśmy otrzymać mocniejsze impulsy na podstawie których będzie można prognozować dalsze zachowanie dolara.
Z punktu widzenia analizy technicznej bardzo ważnym punktem na wykresie pozostaje teraz strefa poziomów 3,8800 – 3,8850. Trwałe przebicie tego ograniczenia da bowiem zdecydowany sygnał pro spadkowy, a docelowy zasięg zniżki może wynieść nawet 8 groszy.
Kurs EUR/USD
Od początku tygodnia na rynku eurodolara obserwujemy ruch korekcyjny trendu spadkowego. Wczoraj rynek powrócił już powyżej poziomu 1,0600 i najbliższym oporem pozostaje teraz szczyt z 12 marca w okolicach 1,0680. Warto jednak zwrócić uwagę na słabą dynamikę obecnej zwyżki co może sugerować o dalszym pro spadkowym nastawieniu inwestorów dla EUR/USD.
Kurs GBP/PLN
Kurs pary walutowej funta brytyjskiego w relacji do złotego dotarł w końcu do wsparcia w postaci wzrostowej linii trendu o czym informowaliśmy w poprzednich komentarzach. Rozwój sytuacji przy tym ograniczeniu powinien zdecydować o dalszym kierunku notowań GBP/PLN. W przypadku trwałego przebicia bariery będziemy mieli otwartą drogę do zejścia niżej w kierunku poziomu 5,7000.
Kurs EUR/PLN
We wtorek na rynku EUR/PLN mieliśmy ponowne odbicie, tym razem z ruchem wzrostowym. W ten sposób na wykresie zaczęła kształtować się konsolidacja, której zakres stopniowo się zmniejsza. Daje to chwilową niepewność co do kontynuacji obecnego trendu spadkowego jednak na potwierdzenia warto poczekać na wybicie z bieżącego zakresu notowań. Od góry kluczowym oporem pozostaje rejon poziomu 4,1600.
Kurs CHF/PLN
Na franku szwajcarskim w dalszym ciągu obserwujemy konsolidację, która skupia się w okolicach poziomu 3,9000. Z technicznego punktu widzenia mamy jednak aktualny scenariusz w którym wskazujemy na większe prawdopodobieństwo realizacji spadków w najbliższych tygodniach. Kluczowym poziomem pozostaje tutaj 4,00, którego utrzymanie daje otwartą drogę do dalszej zniżki CHF/PLN.
Kurs NOK/PLN
Po poniedziałkowym silniejszym ruchu w dół kurs pary NOK/PLN utrzymał się w tendencji spadkowej. Brak odreagowania można traktować jako potwierdzenie dla potencjału dalszej obniżki. Najbliższym oporem pozostaje przełamany poziom 0,4760 natomiast pierwszym docelowym poziomem powinien być rejon 0,4650.
Kurs SEK/PLN
Kurs korony szwedzkiej wciąż porusza się w wąskim zakresie cenowym w obrębie dolnej granicy ostatniej konsolidacji. W tym przypadku decydującą rolę powinno odgrywać wsparcie na poziomie 0,4500. Jego trwałe pokonanie otwiera bowiem drogę dla spadków w pierwszej kolejności w kierunku 0,4460.
z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych,
lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Kantor internetowy Liderwalut.pl oraz autor nie ponoszą
odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego
komentarza walutowego.