USD/PLN
Na rynku USD/PLN w ostatnich dniach widoczna jest podwyższona zmienność, która doprowadziła do umocnienia złotego na początku tygodnia. Obecnie kurs omawianej pary znajduje się w rejonie wsparcia 3,3000, które dodatkowo umocnione jest widoczną linią trendu wzrostowego aktualnie przechodzącą przy poziomie 3,2911.
Dopiero pokonanie tych ograniczeń mogłoby wskazywać na dalsze umocnienie złotego.
Podczas dzisiejszej sesji brak jest istotnych bezpośrednich danych, które będą miały wpływ na zachowanie opisywanego instrumentu.
EUR/USD
Wczorajsza sesja minęła pod znakiem ruchu korekcyjnego, który został wyprowadzony od psychologicznej bariery 1,2500. Obecnie potencjalny zasięg ruchu wzrostowego wyznacza wyrysowana linia trendu spadkowego, która znajduje się na wysokości 1,2717. Jej test mógłby stwarzać okazję do ponownej wzmożonej aktywności ze strony podaży.
O godzinie 08:00 opublikowane zostaną dane z Niemiec na temat produkcji przemysłowej. W dalszej części dnia brak jest istotnych publikacji.
GBP/PLN
Na interwale H4 pary GBP/PLN widoczna jest możliwość utworzenia formacji RGR, która zwiastowałaby umocnienie złotówki. Aby jednak taki scenariusz mógł zostać zrealizowany, konieczne będzie pokonanie wsparcia utworzonego w rejonie 5,3160 – 5,3075, co otwierałoby drogę w kierunku 5,2425.
Wpływ na dalsze notowania mogą mieć dzisiejsze dane z Wielkiej Brytanii na temat sierpniowej produkcji przemysłowej. Dane zaplanowane zostały na godzinie 10:30.
EUR/PLN
Początek tygodnia przyniósł umocnienie złotego również względem euro. Obecnie kurs znajduje się ponownie w rejonie ograniczenia 4,1775 – 4,1700. W dalszym ciągu podtrzymujemy konieczność wybicia tego wsparcia dla wyprowadzenia mocniejszego ruchu spadkowego. Z punktu analizy technicznej taki scenariusz wydaje się mocno prawdopodobny. Z reakcją po stronie rynku być może trzeba będzie jednak zaczekać na jutrzejszą decyzję RPP ws. stóp procentowych.
Podczas dzisiejszej sesji wpływ na zachowanie EUR/PLN mogą mieć poranne dane z Niemiec na temat produkcji przemysłowej.
CHF/PLN
Na parze CHF/PLN widoczne jest otworzenie formacji spadkowej przypominającej swoim kształtem kanał spadkowy. Dolne ograniczenie przechodzi przy poziomie 3,4426 i znajduje się blisko drugiego wsparcia przy poziomie 3,4400. W przypadku odbicia od wsparcia, najbliższym oporem będzie poziom 3,4519. Wpływ na zachowanie kursu omawianej pary mogą mieć dzisiejsze dane na temat inflacji CPI ze Szwajcarii. Należy jednak wziąć pod uwagę jutrzejszą publikacje RPP, które będą kluczowe dla złotego.
NOK/PLN
Notowania NOK/PLN dotarły do wsparcia utworzonego przez wyrysowaną długoterminową linię trendu wzrostowego, która stanowi obecnie główne ograniczenie. Jest to dobry punkt do odbicia notowań oraz podjęcia kluczowych decyzji dla podtrzymania dotychczasowego trendu. Gdyby jednak presja podaży doprowadziła do przebicia tego wsparcia, wówczas złoty stanąłby przed szansą powrotu w okolice 0,5050.