USD/PLN
Początek tygodnia na parze USD/PLN przynosi walkę o utrzymanie psychologicznego ograniczenia jakim jest poziom 3,3000. Początek dzisiejszej sesji rozpoczął się od osłabienia złotego, co z kolei wpisuje się w ogólny trend wzrostowy wyrysowany w postaci widocznego kanału. Głównym wsparciem jest jego dolne ograniczenie, która aktualnie znajduje się przy poziomie 3,2900.
Podczas dzisiejszej sesji poznamy istotne dane z Polski na temat stóp procentowych. Dodatkowo w godzinach wieczornych rozpocznie się odczyt protokołu z posiedzenia FOMC. Oba te wydarzenia mogą w znaczny sposób wpływać na zmienność kursu.
EUR/USD
Notowania EUR/USD dotarły do oporu jakim jest widoczna linia trendu spadkowego. Jak można było się spodziewać, test tego ograniczenia doprowadził do zatrzymania korekty i tym samym ponownie na rynku przewagę zyskuje strona podażowa. Najbliższym wsparciem jest poziom 1,25600, którego pokonanie potwierdzi dalsze spadki w kierunku ostatnich minimów.
Głównym wydarzeniem dla omawianej pary jest wieczorny protokół z posiedzenia FOMC.
GBP/PLN
Kurs GBP/PLN w dalszym ciągu znajduje się w rejonie wsparcia utworzonego przy poziomie 5,3135 skąd widoczna jest próba odbicia. W dalszym ciągu brakuje jednak potwierdzenia dla takiego ruchu dlatego też pozostaje oczekiwanie na dalsze rozstrzygnięcie tej sytuacji, które może pojawić się wraz z dzisiejszą decyzją RPP w sprawie stóp procentowych.
W przypadku pokonania wspomnianego wsparcia można będzie oczekiwać umocnienia złotego w okolice 5,2000.
EUR/PLN
Na parze EUR/PLN zaobserwować można powtarzający się w ostatnich dniach ten sam scenariusz. Notowania pomimo kilkukrotnych próby wybicia wsparcia w rejonie 4,1750 – 4,1700 w dalszy ciągu pozostają powyżej tej strefy, co przekłada się na podtrzymanie widocznej konsolidacji. Takie zachowanie wskazuje jednoznacznie na wyczekiwanie decyzji RPP, co powinno skutkować zwiększoną aktywnością na rynku i być może rozstrzygnięciem dalszego kierunku notowań. W przypadku pokonania wspomnianego wsparcia, kolejnym najbliższym ograniczeniem będzie okolica 4,1570.
CHF/PLN
Notowania pary CHF/PLN pozostają w układzie spadkowym, który wyrysowany został w postaci zawężającej się formacji zniżkującej. Wczorajsza udana obrona dolnej podstawy tej formacji została wykorzystana do odbicia nad poziom 3,4500, co stwarza okazję do przetestowania górnego ograniczenia przechodzącego przy poziomie 3,4627. Z punktu analizy technicznej jego wybicie mogłoby sygnalizować próbę powrotu do trendu wzrostowego rozpoczętego od czerwca tego roku.
Obecnie pozostaje wyczekiwanie na dzisiejszej publikację RPP.
NOK/PLN
Kurs NOK/PLN odbił się od linii trendu, która rozpoczyna się od lipcowych dołków. Obecnie popyt stoi przed szansą zaatakowania oporu, jakim jest widoczna krótkoterminowa linia spadkową łącząca ostatnie szczyty. Jej pokonanie mogłoby zostać wykorzystane do dalszej zwyżki w kierunku oporu przy 0,5160.
W dalszym ciągu w średnim terminie obowiązujący pozostaje trend wzrostowy, a o ewentualnych zmianach można będzie mówić dopiero w momencie trwałego zejścia poniżej 0,5100.