USD/PLN
Wtorkowa sesja przyniosła osłabienie złotego, co zostało wykorzystane do powrotu nad poziom 3,3200. Sygnałem, który mógł wpłynąć na taką sytuację jest nieudana próba zaatakowania wyrysowanej linii trendu wzrostowego, która stanowi obecnie główne wsparcie.
Dodatkowych impulsów można szukać podczas dzisiejszej sesji w kalendarzu makroekonomicznym, gdzie poznamy dane z Polski na temat wskaźnika przyszłej inflacji wg. BIEC oraz odczyt wrześniowej inflacji CPI. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na popołudniowe dane z USA na temat inflacji PPI oraz sprzedaż detaliczną.
EUR/USD
Na interwale H4 pary EUR/USD widoczny jest nieudany atak na opór utworzony w rejonie 1,2752, co zostało wykorzystane do zejścia w okolice piątkowych minimów. Najbliższym wsparciem jest poziom 1,2605 – 1,2593, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w kierunku niedawnych dołków.
Istotny wpływ na notowania omawianej pary mogą mieć dane z USA na temat inflacji PPI oraz sprzedaży detalicznej.
GBP/PLN
Na parze GBP/PLN widoczna jest kontynuacja ruchu w kanale spadkowym. Wczorajsze odejście od dolnego ograniczenia tej formacji otwiera drogę do wyprowadzenia korekty w kierunku 5,2985, gdzie znajduje się najbliższe ważniejsze ograniczenie. Do momentu utrzymania kursu w kanale, cały czas głównym kierunkiem będzie ruch spadkowy.
O godzinie 10:30 poznamy dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Warto również pamiętać o odczycie inflacji CPI z Polski, co może mieć istotne znaczenie dla zachowania kursu omawianej pary.
EUR/PLN
Kurs EUR/PLN dotarł do ograniczenia utworzonego przez wcześniej wybitą linię wzrostową, co oznacza również zakończenie ponad dwutygodniowej konsolidacji. Okolica 4,2000 – 4,2050 stanowi obecnie istotną barierę, której pokonanie otwierałoby drogę do powrotu w kierunku 4,2200. Wpływ na taki ruch może mieć jednak dzisiejszy odczyt polskiej inflacji CPI. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na poranne dane z inflacyjne z rynku niemieckiego.
CHF/PLN
Ruch wzrostowy na parze EUR/PLN został wykorzystany do wzrostów kursu CHF/PLN. Notowania tej pary dotarły do oporu utworzonego przy poziomie 3,4817. W tej okolicy znajduje się również bardzo ważne długoterminowe ograniczenie w postaci linii spadkowej, której początki sięgają sierpnia 2011 roku. Jej trwałe wybicie mogłoby oznaczać umocnienie franka szwajcarskiego powyżej 3,5200.
Wpływ na dalsze zachowanie kursu mogą mieć dzisiejsze dane z Polski na temat inflacji CPI.
NOK/PLN
W przypadku pary NOK/PLN widoczna jest kontynuacja ruchu spadkowego, która wynika z wybicia wyrysowanej linii wzrostowej. Obecnie kurs znajduje się przy wsparciu 0,5050, którego pokonanie otwierałoby drogę do mocniejszych spadków nawet w kierunku lipcowych minimów, które sięgały okolic 0,4870.
Sygnał do dalszych zmian może pojawić się po publikacji danych z polskiej gospodarki.