USD/PLN
Notowania pary USD/PLN w dalszym ciągu utrzymują się w rejonie widocznej linii trendu wzrostowego. Linia ta przechodzi przy poziomie 3,2900 i stanowi główne ograniczenie niepozwalające na umocnienie złotego. Dodatkowym wsparciem jest pozioma linia przy 3,2833, której trwałe wybicie powinno sygnalizować dalsze spadki w kierunku 3,2500.
Podczas dzisiejszej sesji poznamy dane na temat polskiej inflacji bez cen żywności oraz energii. Oczy większości inwestorów zostaną z kolei zwrócone na publikacje z USA na temat ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz produkcję przemysłową.
EUR/USD
Po nieudanych próbach odbicia wczorajsze słabsze dane z amerykańskiej gospodarki przyniosły sygnał do osłabienia dolara, co zostało wykorzystane do powrotu w okolice oporu utworzonego przy poziomie 1,2830. Udane pokonanie tej bariery mogłoby zostać wykorzystane do podtrzymania ruchu korekcyjnego w kierunku kolejnego oporu przy 1,2980.
Istotny wpływ na dalsze nastroje mogą mieć dzisiejsze dane z USA na temat produkcji przemysłowej oraz wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Warto również zwrócić uwagę na dane inflacyjne ze Strefy Euro.
GBP/PLN
Na interwale godzinowych pary GBP/PLN widoczne jest wybicie dołem z wyrysowanego kanału spadkowego, co otwiera drogę do zaatakowania wsparcia znajdującego się przy poziomie 5,2400. Udane wybicie tego ograniczenia mogłoby wskazywać na dalszy potencjał do umocnienia złotówki w okolice 5,1940. Najbliższym oporem jest wybite dolne ograniczenie wspomnianego kanału spadkowego.
Podczas dzisiejszej sesji uwagę warto zwrócić na dane z Polski na temat inflacji bez cen żywności i energii.
EUR/PLN
Bieżący tydzień przynosi wyraźne osłabienie złotego względem euro. Kurs omawianej pary dotarł podczas wczorajszej sesji w rejon 4,2200, który stanowi psychologiczną barierę. W obecnej sytuacji warto zwrócić uwagę na wyrysowaną średnioterminową linię spadkową, która jest istotnym oporem dla dalszej zwyżki. Jej wybicie mogłoby skutkować dalszym osłabieniem złotego nawet w okolice 4,2500.
Wpływ na dzisiejszą zmienność mogą mieć dane inflacyjne z Polski oraz Strefy Euro.
CHF/PLN
Notowania CHF/PLN dotarły do ważnego ograniczenia utworzonego przy poziomie 3,4968 – 3,5000. Kilkukrotne wcześniejsze próby pokonania tego miejsca nie przyniosły większych efektów, co stwarza ryzyko wystąpienia w tym miejscu ruchu korekcyjnego. Jak na razie nie widać jednak gwałtowniejszych reakcji, a najbliższe dni powinny przynieść odpowiedź odnośnie dalszego kierunku. W przypadku udanego wybicia tego ograniczenia, kolejnym punktem docelowym jest okolica 3,5500.
NOK/PLN
Wczorajszy dzień przyniósł kolejny ruch spadkowy, który potwierdził wybicie wsparcia przy poziomie 0,5050. Obecnie podaż ma otwartą drogę w kierunku lipcowych minimów utworzonych w rejonie 0,4900. Potwierdzeniem dla takiego scenariusza będzie udane pokonanie wewnętrznego wsparcia przy poziomie 0,5000.