USD/PLN
Kurs pary USD/PLN utrzymuje się przy linii trendu wzrostowego, co w dalszym ciągu wymusza wyczekiwanie na dalszy rozwój tej sytuacji. Podtrzymanie linii wskazuje na zachowanie dotychczasowego wzrostowego kierunku, natomiast w przypadku jej wybicia i zejścia poniżej 3,2647 na rynku mogłaby pojawić się okazja do umocnienia złotego w okolice 3,2000.
Podczas dzisiejszej sesji zaplanowane zostały odczyty z polskiej gospodarki na temat produkcji przemysłowej za wrzesień. Warto również zwrócić uwagę na dane z USA na temat pozwoleń i liczbę rozpoczętych budów oraz wystąpienie publiczne z udziałem prezes FED.
EUR/USD
Wczorajsza sesja nie przyniosła z punktu analizy technicznej żadnych znaczących zmian. Kurs EUR/USD w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej oporu utworzonego przy poziomie 1,2830, którego pokonanie otworzyłoby drogę do podtrzymania korekty w kierunku 1,3000.
Wpływ na takie decyzje może mieć wystąpienie publiczne szefa Bundesbanku oraz FED. Dodatkowo istotnym elementem są odczyty z USA na temat ilości wydanych pozwoleń oraz rozpoczętych budów domów.
GBP/PLN
Test opisanego w ostatnich dniach wsparcia utworzonego przy poziomie 5,2400 doprowadził do wyraźnego odbicia, które skierowało notowania GBP/PLN do górnego ograniczenia wyrysowanego kanału. Widoczna walka o wybicie jest obecnie kluczowa dla krótkoterminowej sytuacji tej pary. W przypadku wyjścia górą, popyt będzie miał otwartą drogę w kierunku 5,3350.
Lokalne wsparcie wyznacza poziom 5,3000. W kalendarzu warto zwrócić uwagę na dane z Polski na temat wrześniowej produkcji przemysłowej.
EUR/PLN
Na parze EUR/PLN widoczna jest kontynuacja mocnego ruchu wzrostowego, która doprowadziła do wyjścia nad poziom 4,2200. Obecnie ważnym odnotowania jest również fakt wybicia widocznej ponad rocznej linii spadkowej, co może stanowić silny sygnał do dalszych wzrostów w kierunku 4,2500. Zanim jednak taki ruch nastąpi oczekujemy powrotu w okolice 4,2170.
Wpływ na zachowanie w końcówce tygodnia powinno mieć poranne wystąpienie szefa Bundesbanku oraz popołudniowe dane z Polski na temat produkcji przemysłowej.
CHF/PLN
W ślad za notowaniami EUR/PLN podążają również notowania CHF/PLN, które zanotowały próbę wybicia okolicy 3,5000. Pomimo zamknięcia sesji poniżej tego poziomu, początek dzisiejszego dnia przynosi ponowne wyjście nad tą barierę, co mogłoby skutkować dalszą zwyżką w kierunku 3,5500.
Na interwale tygodniowym widoczne jest również potwierdzenie odbicia od wybitego wcześniej górnego ograniczenia wyrysowanego kanału spadkowego.
Ważne dla dalszych decyzji mogą być dzisiejsze odczyty na temat polskiej produkcji przemysłowej.
NOK/PLN
Wczorajsza sesja przyniosła zejście poniżej wsparcia 0,5000 oraz stosunkowo szybki powrót do oporu 0,5050, gdzie obecnie widoczny jest kurs omawianej pary. Z punktu analizy technicznej taki powrót jest klasyczną korektą po wcześniejszym wybiciu, co można by starać się wykorzystywać do zajmowania krótkich pozycji z perspektywą dalszych spadków w kierunku 0,4900.
O zmianie tej sytuacji świadczyłoby trwałe wyjście nad wspomniany opór 0,5050.