Kurs USD/PLN
Kurs pary USD/PLN początek tygodnia rozpoczął od przetestowania widocznej linii trendu wzrostowego. Podtrzymanie presji podaży w dniu dzisiejszym skutkuje zejściem poniżej tego ograniczenia, co otwiera drogę do wsparcia utworzonego przy poziomie 3,2826 – 3,2627. Dopiero pokonanie tej strefy mogłoby skutkować trwalszym sygnałem do umocnienia złotego.
Podczas dzisiejszej sesji warto zwrócić uwagę na popołudniowy odczyt z USA na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym.
Kurs EUR/USD
Na interwale H4 pary EUR/USD widoczny jest ruch wzrostowy wyznaczony w postaci kanału wzrostowego. Od kilku dni natomiast trwa próba wybicia oporu utworzonego w postaci 1,2827, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę w kierunku górnego ograniczenia wspomnianej formacji.
Taki ruch potwierdzać mógłby również podtrzymanie korekty oraz zmianę średnioterminowych rynkowych nastrojów.
Najważniejszym odczytem w dniu dzisiejszym będą dane z USA na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym.
Kurs GBP/PLN
Notowania GBP/PLN w dalszym ciągu poruszają się w widocznym kanale wzrostowym. Ruch korekcyjny, który widoczny był z początku października został już zakończony, a obecnie można oczekiwać dalszej próby osłabienia złotego w okolice górnego ograniczenia wspomnianego kanału, które przechodzi aktualnie w rejonie 5,3890.
Na istotne impulsy zewnętrzne przyjdzie nam poczekać do piątkowej sesji kiedy to opublikowane zostaną dane z Wielkiej Brytanii na temat PKB za III kwartał.
Kurs EUR/PLN
Na parze EUR/PLN widoczna jest próba podtrzymania ubiegłotygodniowej zwyżki, która doprowadziła do naruszenia długoterminowej linii spadkowej. Obecnie kluczowym ograniczeniem jest strefa 4,2300, której pokonanie otwierałoby drogę w kierunku 4,2500, czyli okolice szczytów z początku roku. Taki ruch mógłby również sygnalizować dalsze osłabienie polskiej waluty w średnim terminie nawet w okolice 4,3000.
W dzisiejszym kalendarzu brak jest istotnych publikacji.
Kurs CHF/PLN
Na interwale tygodniowym pary CHF/PLN widoczne jest wybicie długoterminowej niebieskiej linii spadkowej, co otworzyło drogę w kierunku aktualnie testowanego ograniczenia przy poziomie 3,5000. Jest to ważny techniczny opór, a jego ewentualne pokonanie mogłoby skutkować dalszym osłabieniem złotego w kierunku 3,5500 – 3,5600.
Podczas dzisiejszej sesji poznamy dane ze Szwajcarii na temat bilansu handlu zagranicznego. Dane te jednak nie powinny wpływać na obecną sytuację.
Kurs NOK/PLN
Wczorajsza próba powrotu nad opór 0,5050 zakończona została niepowodzeniem, co stwarza okazję do kontynuacji ruchu spadkowego z ubiegłego tygodnia. Potwierdzeniem dla takiego scenariusza będzie trwałe zejście poniżej wczorajszych minimów. Najbliższym wsparciem jest obecnie poziom 0,5000, którego pokonanie otwierałoby drogę poniżej 0,4900, czyli w okolice rocznych minimów.