Kurs USD/PLN
Wczorajsza próba zaatakowania wsparcia utworzonego w postaci wyrysowanej linii wzrostowej zakończona została niepowodzeniem, co przełożyło się na powrót w okolice oporu przy poziomie 3,3200. Wybicie tego miejsca mogłoby skutkować dalszą zwyżką w kierunku ostatnich szczytów przy 3,3500.
Podczas dzisiejszej sesji poznamy istotne dane z amerykańskiej gospodarki na temat inflacji CPI, która opublikowana zostanie o godzinie 14:30.
Kurs EUR/USD
Na interwale H4 pary EUR/USD widoczne jest cofnięcie, które nastąpiło po kolejnym nieudanym ataku na opór znajdujący się przy poziomie 1,2828. Obecnie kurs znajduje się przy wsparciu utworzonym przez wyrysowaną linią wzrostową (1,2707), której pokonanie otwierałoby drogę do dalszych spadków w kierunku 1,2630.
Do tego momentu w dalszym ciągu jednak kurs omawianej pary znajduje się w pro wzrostowej formacji wyrysowanego kanału.
Istotny wpływ na dalsze zachowanie może mieć dzisiejsza publikacja inflacji CPI z USA.
Kurs GBP/PLN
Bieżący tydzień przynosi kontynuację ruchu wzrostowego, co doprowadziło kurs w rejon 5,3530. Obecnie popyt stoi przed szansą podtrzymania tej zwyżki w okolice górnego ograniczenia wyrysowanego kanału wzrostowego, które przechodzi przy poziomie 5,4000. Najważniejszym wsparciem krótkoterminowym jest poziom 5,3240, którego trwałe wybicie mogłoby wskazywać na mocniejszą korektę.
W dzisiejszym kalendarzu poza odczytem koniunktury gospodarczej z Polski istotny wpływ na zachowanie funta może mieć odczyt protokołu z posiedzenia BoE o godzinie 10:30.
Kurs EUR/PLN
Na interwale tygodniowym EUR/PLN widoczne jest utrzymanie nad poziomem 4,2200. Próby bardziej znaczącego wyjścia nad ten poziom nie są widoczne, co jednak nie wyklucza takiej możliwości w najbliższym czasie.
Na szczególna uwagę zasługuje fakt wyjścia powyżej wyrysowanej długoterminowej linii spadkowej, czego podtrzymanie mogłoby wpływać na dalsze osłabienie złotego.
Kurs CHF/PLN
Podobna sytuacja widoczna jest na parze CHF/PLN, gdzie również na interwale tygodniowym widoczne jest wyjście nad długoterminową linię spadkową. Obecnie popyt walczy z psychologiczną barierą 3,5000, której pokonanie otwierałoby drogę w okolice 3,55 – 3,5600.
Dzisiejszy odczyt danych z Polski nie powinien mieć większego wpływu, a na ważniejsze dane przyjdzie nam poczekać do jutrzejszej sesji, kiedy to poznamy dane na temat sprzedaży detalicznej oraz stopę bezrobocia.
Kurs NOK/PLN
Sytuacja na parze NOK/PLN w ostatnich dniach nie wykazuje zbyt wyraźnej przewagi którejś ze stron. Po mocnej wyprzedaży z końca ubiegłego tygodnia obecnie trwa szukanie nowego kierunku, co dzieje się w rejonie zaznaczonego ograniczenia przy 0,5049. Warto również odnotować dodatkowe wsparcie przy 0,5030, którego pokonanie mogłoby ponownie zwiększyć aktywność ze strony podaży.