Kurs USD/PLN
Podczas wczorajszej sesji doszło do wyraźnego osłabienia polskiej waluty, co przełożyło się na powrót w okolice ostatnich szczytów w rejonie 3,3500. Pokonanie tego miejsca mogłoby skutkować dalszą zwyżką w kierunku 3,3730 – 3,3800. Pod uwagę należy też brać możliwość wystąpienia ruchu korekcyjnego dla którego głównym wsparciem jest widoczna linia trendu aktualnie przechodząca przy poziomie 3,3092.
W dzisiejszym kalendarzu warto pamiętać o danych z Polski na temat sprzedaży detalicznej oraz stopie bezrobocia.
Po południu poznamy również dane z USA na temat ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz odczyt indeksu PMI dla przemysłu.
Kurs EUR/USD
Na interwale H4 pary EUR/USD widoczne jest wybicie dolne ograniczenia utworzonego kanału wzrostowego, co poskutkowało zejściem kursu do wsparcia w rejonie 1,2638-1,2630. Pokonanie tej strefy będzie mogło zostać wykorzystane do dalszego umocnienia dolara w kierunku minimów z początku października.
Wpływ na zachowanie omawianej pary mogą mieć odczyty z Niemiec, Strefy Euro oraz USA na temat indeksu PMI dla przemysłu. Warto również pamiętać o publikacji ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.
Kurs GBP/PLN
Pomimo próby umocnienia złotego na początku miesiąca, obecnie widoczny jest mocny ruch wzrostowy pary GBP/PLN , co doprowadziło do zbliżenia się w okolice górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Warto w tym miejscu zwrócić również uwagę na zaznaczone długoterminowe ograniczenie, które znajduje się w rejonie 5,4530. Ewentualne wybicie tego miejsca byłoby kolejnym impulsem do osłabienia polskiej waluty.
Istotne znaczenie na dalszy kierunek notowań mogą mieć dzisiejsze dane zarówno z Polski jak i Wielkiej Brytanii na temat sprzedaży detalicznej za wrzesień.
Kurs EUR/PLN
Po mocnym ruchu wzrostowym widocznym w ubiegłym tygodniu, w ostatnich dniach trwa walka o utrzymanie pozycji i wsparcia znajdującego się w rejonie 4,2200. Na razie obronną ręką wychodzi z tej sytuacji popyt, co mogłoby wskazywać na próbę podtrzymania zwyżki w kierunku 4,2500.
Wpływ na dzisiejsze notowania mogą mieć dane związane z odczytem PMI z Niemiec oraz Strefy Euro i dodatkowo wyniki ze sprzedaży detalicznej z Polski.
Kurs CHF/PLN
Podobna sytuacja do tej z EUR/PLN widoczna jest również na CHF/PLN, gdzie po utrzymaniu okolic 3,5000, popyt stoi przed szansą wyprowadzenia kolejne fali wzrostów, które mogłoby doprowadzić notowania w rejon 3,5500.
Na interwale tygodniowym omawianej pary warto również odnotować fakt wybicia długoterminowego górnego ograniczenia, co może mieć istotny wpływ na dalsze umocnienie franka szwajcarskiego.
Kurs NOK/PLN
Ostatnie dni na parze NOK/PLN nie przynoszą istotnych zmian, a jedynie próbę konsolidacji w rejonie 0,5049. W chwili obecnej brak jest jednoznacznych impulsów dlatego też można to traktować jako przerwę we wcześniejszym ruchu spadkowym, który może zostać ponownie wyprowadzony w kierunku wsparcia 0,5000.
Dzisiejsze dane z Polski na temat sprzedaży detalicznej mogą wpływać na powstanie nowych impulsów.