Kurs USD/PLN
Początek tygodnia nie przyniósł istotnych zmian na rynku. Kurs USD/PLN w dalszym ciągu utrzymuje się nad wyrysowaną linią trendu wzrostowego, która aktualnie znajduje się przy poziomie 3,3146. W obecnej sytuacji możliwa jest próba powrotu w okolice oporu 3,3500, którego pokonanie otwierałoby drogę do dalszego umocnienia dolara.
Podczas dzisiejszej sesji poznamy istotne dane z USA na temat zamówień na dobra oraz odczyt indeksu zaufania konsumentów – Conference Board.
Kurs EUR/USD
Na parze EUR/USD widoczne jest utworzenie krótkoterminowego kanału wzrostowego o dość wąskim przedziale. Wybicie z niego dołem mogłoby podtrzymać impuls spadkowy, który powstał w ubiegłym tygodniu podczas przebicia dolnego ograniczenia większego kanału. Najbliższym wsparciem byłby wówczas rejon 1,2625. Taki scenariusz mógłby również zakładać powrót w okolice minimów z początku października.
W dzisiejszym kalendarzu na uwagę zasługują popołudniowe dane z USA na temat ilość zamówień na dobra oraz indeks zaufania konsumentów.
Kurs GBP/PLN
Wczorajsze wybicie wyrysowanej krótkoterminowej linii spadkowej dało sygnał do powrotu notowań nad poziom 5,3600. Obecnie najbliższym ograniczeniem jest rejon 5,3800, który pomimo kilkukrotnych prób wybicia w dalszym ciągu pozostaje niepokonany.
W kalendarzu brak jest danych, która mogłyby znacząco wpływać na dzisiejszej nastroje, dlatego dodatkowych impulsów należy szukać na wykresach EUR/PLN oraz USD/PLN.
Kurs EUR/PLN
Po piątkowym umocnieniu złotego pod wpływem słów Marka Belki, poniedziałkowa sesja przyniosła odreagowanie tego ruchu, co przełożyło się na powrót notowań powyżej poziomu 4,2200. Obecnie popyt może podjąć próbę ponownego przetestowania ograniczenia w rejonie 4,2300 – 4,2400, co zakończone niepowodzeniem byłoby kolejną okazją do umocnienia złotego.
Póki, co mamy jednak krótkoterminową sytuację pro wzrostową i taki też kierunek pozostaje aktualny.
W dzisiejszym kalendarzu brak jest istotnych bezpośrednich danych.
Kurs CHF/PLN
Na interwale dziennym pary CHF/PLN zauważyć można odbicie od wsparcia utworzonego przy poziomie 3,4900, co dało sygnał wzrostowy do powrotu nad poziom 3,5000. Obecnie popyt stoi przed ponowną szansą przetestowania ostatnich szczytów, których wybicie dawałoby sygnał do dalszej zwyżki w kierunku 3,5500.
W trakcie najbliższego tygodnia warto również wziąć pod uwagę sytuację w Szwajcarii, gdzie planowane jest referendum nad zwiększeniem rezerw złota przez bank centralny, co mogłoby doprowadzić do silnego umocnienia franka.
Kurs NOK/PLN
Na interwale dziennym pary NOK/PLN widoczne jest odbicie od wsparcia utworzonego przy poziomie 0,5025. Kurs znajduje się obecnie blisko oporu przy 0,5055, którego pokonanie mogłoby dać okazję do ponownej zwyżki w kierunku ubiegłotygodniowych szczytów. W obecnej sytuacji brak jest jednak zewnętrznych impulsów, co dość mocno ogranicza dalszy kierunek zmian wymuszając wyczekiwania na rozwój sytuacji.