Kurs USD/PLN
Gorsze dane z USA doprowadziły do osłabienia dolara i tym samym zejścia kursu USD/PLN poniżej widocznej linii trendu wzrostowego. Aby określić to mianem wybicia jest jeszcze za wcześnie jednak podaż stoi obecnie przed taką szansą, co mogłoby wpływać na średnioterminową zmianę rynkowych nastrojów.
W przypadku potwierdzenie wybicia, najbliższym mocniejszym wsparciem jest poziom 3,3000 i dalej 3,2645.
W kalendarzu warto zwrócić uwagę na dane z USA zwłaszcza na wieczorną decyzję FOMC ws. stóp procentowych.
Kurs EUR/USD
Wczorajsze dane z USA na temat zamówień na dobra, doprowadziły do szybkiego osłabienie amerykańskiego dolara, co w efekcie przełożyło się na powrót w okolice 1,2750, gdzie widoczny jest najbliższy opór. Jego pokonanie otwierałoby drogę do górnego ograniczenie krótkoterminowego kanału, które aktualnie znajduje się przy poziomie 1,2769.
Istotny wpływ na dalsze nastroje może mieć wieczorna decyzja FOMC ws. wysokości stóp procentowych. Spodziewamy się w tym czasie podwyższonej zmienności na rynku.
Kurs GBP/PLN
Na interwale H1 pary GBP/PLN warto odnotować test wsparcia przy poziomie 5,3387, które stanowi najbliższe istotne ograniczenie w tym rejonie. Dalsze umocnienie złotego spowodowane ewentualnym wybiciem tego wsparcia mogłoby doprowadzić do zejścia kursu w kierunku 5,3000.
Z uwagi na brak istotnych danych w dzisiejszym kalendarzu, warto obserwować zachowanie USD/PLN, która może sygnalizować dalszy kierunek zmian. Kluczowa będzie wieczorna decyzji ws. stóp procentowych.
Kurs EUR/PLN
W reakcji na spadek kursu USD/PLN zareagował również EUR/PLN, gdzie widoczne jest cofnięcie poniżej 4,2200. Obecnie najbliższym wsparciem jest okolica 4,2128, a zejście poniżej tego poziomu mogłoby ponownie zwiększyć szanse na realizację scenariusza w którym zakładaliśmy możliwość zejścia w kierunku 4,2000.
Nie oczekujemy większych zmian w trakcie dnia, co będzie podyktowane wyczekiwaniem na wieczorną decyzję FOMC ws. stóp procentowych.
Kurs CHF/PLN
Na interwale H4 pary CHF/PLN widoczne jest podtrzymanie konsolidacji nad wsparciem utworzonym przez poziom 3,4900. W przypadku umocnienia złotego względem pozostałych walut, można będzie oczekiwać takiego ruchu również na tym walorze, co z koli mogłoby przekładać się na cofnięcie notowań w okolice 3,4745, gdzie znajduje się aktualnie wcześniej wybita długoterminowa linia spadkowa.
Warto cały czas również mieć na uwadze zbliżające się listopadowe referendum w Szwajcarii, które może mieć decydujący wpływ o silnym umocnienie franka.
Kurs NOK/PLN
W reakcji na umocnienie złotego względem głównych walut, taki ruch został odnotowany również na parze NOK/PLN. Kurs omawianego waloru przebił wsparcie przy poziomie 0,5025, co w efekcie pozwoliło na zejście do kolejnego ograniczenia przy 0,5000. Pokonanie tego punktu mogłoby skierować kurs w okolice minimów z połowy października.