Kurs USD/PLN
Na interwale dziennym pary USD/PLN widoczne jest odbicie od linii trendu wzrostowego oraz atak na ograniczenie znajdujące się przy poziomie 3,3500. Dotychczasowe próby wybicia tego miejsca nie przynosiły efektów dlatego też potwierdzenie takiego ruchu powinno sygnalizować dalsze utrzymanie bieżącego trendu.
Podczas dzisiejszej sesji warto zwrócić uwagę na dane z Polski na temat wskaźnika rynku pracy wg. BIEC. Dodatkowy zaplanowana została również seria cyklicznych danych z USA.
Kurs EUR/USD
Początek dzisiejszego dnia przynosi kontynuacja umocnienia dolara, co przekłada się na cofnięcie w okolice wczorajszych minimów. W dalszym ciągu podtrzymujemy scenariusz zejścia do dołków z początku października, która utworzonego zostały przy poziomie 1,2500.
Wpływ na taki ruch mogą mieć popołudniowe dane z USA m.in. na temat indeksu Chicago PMI.
Warto również wziąć pod uwagę możliwość wybicia wspomnianego poziomu, co byłoby sygnałem do dalszej wyprzedaży oraz powrotu do wcześniejszego trendu spadkowego.
Kurs GBP/PLN
Na interwale D1 widoczne jest utrzymanie kursu GBP/PLN nieco poniżej tegorocznych szczytów. W dalszym ciągu głównym trendem jest ruch wzrostowy, a jako ważniejsze wsparcie można odnotować poziom 5,3000 w rejonie którego przebiega wyrysowana wewnętrzna linia wzrostowa (na wykresie oznaczona kolorem zielonym).
Wpływ na dalsze zachowanie omawianej pary ma w dużym stopniu ogólna siła złotego w relacji do głównych walut, która w ostatnim czasie wyraźnie jest pod presją osłabienia.
Kurs EUR/PLN
W układzie godzinowych pary EUR/PLN widoczny jest ruch w szerokiej konsolidacji, którą od góry pełni poziom 4,2358. Od dołu z kolei jest to poziom 4,2060, którego test widoczny był podczas wczorajszej sesji oraz w dniu dzisiejszym. Udane pokonanie tego miejsca mogłoby sygnalizować próbę umocnienia złotówki i tym samym zejście poniżej 4,2000 w kierunku 4,19000.
O godzinie 09:00 poznamy dane z Polski na temat wskaźnika rynku pracy wg. BIEC.
Kurs CHF/PLN
Na parze CHF/PLN zauważyć można ruch o kierunku lekko spadkowym, co określone zostało poprzez wyrysowaną formację kanału. Obecnie kurs znajduje się poniżej poziomu 3,4900, co otwiera drogę do dolnego ograniczenia tej formacji, które aktualnie znajduje się przy 3,4857. Dopiero pokonanie tego miejsca mogłoby wskazywać na dalsze umocnienie złotego. Warto obserwować zachowanie EUR/PLN, gdzie mogą paść pierwsze sygnały dla dalszego kierunku.
Poza danymi z Polski brak jest istotnych publikacji.
Kurs NOK/PLN
Na interwale tygodniowym pary NOK/PLN widoczna jest próba podtrzymania ruchu spadkowego, który wyprowadzony został z początku września. Obecnie trwa walka o wybicie wsparcia przy 0,5000, co zakończone powodzeniem mogłoby wskazywać na dalsze spadki w kierunku mocniejszego ograniczenia przy 0,4890. Kolejnymi istotnymi poziomami są: 0,4770 oraz 0,4700.