USD/PLN
Podczas wczorajszej sesji doszło do wyraźnego umocnienie dolara, co skutkowało odbiciem od wsparcia 3,2830 i wyjściem na nowe tegoroczne maksima. Z punktu analizy technicznej jesteśmy w trakcie trwającego mocnego trendu wzrostowego, którego zasięg może wynosić nawet okolic 3,3840, gdzie znajdują się ponad dwuletnie szczyty.
Poza odczytem danych na temat polskiego indeksu PMI warto zwrócić uwagę na popołudniową serię publikacji z USA, gdzie poznamy m.in. raport ADP oraz PMI i ISM dla przemysłu.
EUR/USD
Utrzymujący się silny dolar zdołał doprowadzić notowania poniżej poziomu 1,2600, którego test był impulsem do częściowego odbicia. Najbliższym oporem jest poziom 1,2660 oraz 1,2750, które są istotne z punktu utrzymania widocznego trendu spadkowego. Utrzymanie presji ze strony podaży może skutkować dalszymi spadkami w kierunku psychologicznej bariery 1,2500.
Warto podczas dzisiejszej sesji zwrócić uwagę na odczyt PMI z Niemiec oraz Strefy Euro. Wpływ na notowania może mieć również popołudniowa seria publikacji z USA.
GBP/PLN
Po wyjściu górą z wyrysowanego kanału, notowania GBP/PLN kontynuują wyraźny ruch wzrostowy w kierunku kolejnego ograniczenia przy poziomie 5,4000, którego pokonanie otwierałoby drogę do szczytów z 2012 roku.
Podczas dzisiejszej sesji poznamy istotne dane z Polski i Wielkiej Brytanii na temat indeksu PMI dla przemysłu, co może skutkować podwyższoną rynkową zmiennością.
EUR/PLN
Na interwale tygodniowych EUR/PLN widoczne jest utrzymanie poniżej kilkuletniej linii spadkowego. Ostatnie dwa miesiące nie wniosły zbyt wiele do ogólnej sytuacji złotego, co przełożyło się na konsolidację poniżej 4,2000. W dłuższej perspektywie istnieje szansą na zejście w kierunku linii wzrostowej, która aktualnie przechodzi przy poziomie 4,1150. Aby to jednak było możliwe podaż musi pokonać wsparcie przy poziomie 4,1717.
CHF/PLN
Notowania CHF/PLN utrzymują się nad górnym ograniczeniem kanału spadkowego, które pokonane zostało podczas sierpniowych ruchów. Obecnie widoczne jest utrzymanie w rejonie 3,4600, a najbliższym ważniejszym wsparciem jest poziom 3,4550. W przypadku obrony tego miejsca popyt może stanąć przed szansą mocniejszego odbicia w kierunku ograniczenia przy 3,5000.
O godzinie 09:00 opublikowane zostaną dane z Polski na temat indeksu PMI dla przemysłu oraz wskaźnik rynku pracy wg. BIEC.
NOK/PLN
Zgodnie z poprzednimi komentarzami notowania NOK/PLN zanotowały wyraźne odbicie, co doprowadziło do przetestowania oporu przy poziomie 0,5155. Trwałe wybicie tego miejsca będzie skutkować dalszą zwyżką w kierunku ostatnich szczytów w rejonie 0,5200.
W przypadku pokonania tej okolicy możliwy będzie powrót do trendu wzrostowego, który widoczny jest od początku lipca.