USD/PLN
Środowa sesja przyniosła utrzymanie kursu USD/PLN nad poziomem 3,3000, co wskazuje na utrzymującą się przewagę ze strony popytu. W dalszym ciągu nie można wykluczyć ewentualnej korekty w okolice wsparcia 3,2837, które stanowi obecnie najbliższe istotne ograniczenie.
Podczas dzisiejszej sesji poznamy kolejne istotne publikacje związane z decyzją ECB ws. stóp procentowych oraz z USA na temat zamówień w przemyśle oraz ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Dane te powinny przełożyć się na podwyższoną zmienność kursu.
EUR/USD
Podtrzymanie dotychczasowego trendu spadkowego widoczne jest również w trakcie bieżącego tygodnia, gdzie trwa atak na psychologiczną barierę 1,2600. Jej pokonanie otworzyłoby drogę do dalszego umocnienia dolara i tym samym mogłoby zostać wykorzystane do zejścia w okolice 1,2500.
Kluczowe znaczenie dla dalszego kierunku może mieć dzisiejsza decyzja ECB ws. stóp procentowych oraz późniejsza związana z tym konferencja. Warto również zwrócić uwagę na popołudniowe dane z rynku amerykańskiego.
GBP/PLN
Od początku tygodnia notowania GBP/PLN znajdują się w rejonie górnego ograniczenia wyrysowanego kanału wzrostowego. Obecnie miejsce to (5,3611) stanowi kluczową barierę, która może zostać wykorzystana do wyprowadzenia ruchu korekcyjnego w kierunku 5,3000. Aby to jednak było możliwe, podaż musiałaby pokonać krótkoterminowe wsparcia przy poziomie 5,3400.
W dzisiejszym kalendarzu brak jest zaplanowanych bezpośrednich danych dla omawianej pary.
EUR/PLN
Na interwale tygodniowym pary EUR/PLN zauważyć można utrzymanie w rejonie wsparcia utworzonego przy poziomie 4,1716, którego pokonanie mogłoby skutkować umocnieniem złotego w kierunku długoterminowej linii wzrostowej, która aktualnie przechodzi w rejonie 4,1135. Gdyby jednak dzisiejsze decyzje ECB oraz konferencja prasowa doprowadziła do umocnienia euro, wówczas najbliższym ważniejszym oporem będzie poziom 4,2000 oraz 4,2122.
CHF/PLN
Notowania pary CHF/PLN wykazują wyraźną korelację względem zachowania EUR/PLN. Obecnie kurs znajduje się w rejonie wsparcia na poziomie 3,4545, którego pokonanie mogłoby stworzyć ponowną szansę na przetestowanie widocznej niebieskiej długoterminowej linii spadkowej. Brak takiego ruchu może z kolei zostać wykorzystany do kontynuacji wcześniejszych wzrostów w kierunku 3,5000.
NOK/PLN
Wtorkowe odbicie zatrzymane zostało w rejonie oporu 0,5150, co potwierdziła również wczorajsza sesja. W dalszym ciągu popyt stoi przed szansą wybicia wspomnianego ograniczenia, jednak aby to było możliwe konieczne może okazać się wybronienie wsparcia znajdującego się na wysokości 0,5121.
Gdyby jednak doszło do jego pokonania, kolejnym istotnym punktem będzie poziom 0,5100.