USD/PLN
Notowania pary USD/PLN rozpoczęły ruch korekcyjny, który sprowadził kurs w okolice 3,2900. Rejon ten wyznacza najbliższe wsparcie, którego pokonanie otworzyłoby drogę do linii wzrostowej przechodzącej aktualnie przez poziom 3,2710. Widoczny ruch korekcyjny jest spowodowany ogólnym globalnym spadkiem dolara amerykańskiego.
Podczas dzisiejszej sesji należy zwrócić uwagę na popołudniowe dane z USA na temat zmiany zatrudnienia oraz indeksu PMI dla usług.
EUR/USD
Na interwale H4 pary EUR/USD trwa próba odbicia z ostatnich minimów, co może doprowadzić do ataku na linię spadkową, która aktualnie przechodzi w rejonie 1,2752. Jej ewentualne wybicie otwierałaby drogę do dalszego umocnienia euro w kierunku 1,2900. Taki ruch byłby również możliwy jako tymczasowy odpoczynek w trwającym w ostatnich tygodniach mocnym trendzie spadkowym.
Kluczowe dane podczas piątkowej sesji to odczyt indeksu PMI z Niemiec oraz Strefy Euro. W popołudniowej fazie handlu warto z kolei zwrócić uwagę na USA i tamtejsze dane z rynku pracy.
GBP/PLN
Zgodnie z tym, co opisywaliśmy w ostatnich komentarzach popyt doprowadził do zaatakowania górnego ograniczenia wyrysowanego kanału wzrostowego skąd wyprowadzony został mocniejszy ruch korekcyjny. Obecnie podaż stoi przed szansą wybicia wsparcia utworzonego w rejonie 5,3180 co otwierałoby drogę do dalszego umocnienia złotego w kierunku 5,2150.
O godzinie 10:30 poznamy dane z Wielkiej Brytanii na temat indeksu PMI, co może mieć istotny wpływ na dalsze nastroje inwestorów.
EUR/PLN
Od kilku dni na notowaniach EUR/PLN widoczna jest konsolidacja w rejonie 4,1770. Najbliższym istotnym wsparciem jest poziom 4,1700, którego pokonanie potwierdziłoby wybicie linii trendu wzrostowego otwierając tym samym drogę do dalszego umocnienia polskiej waluty.
W przypadku potwierdzenia takiego scenariusza, kolejnym punktem docelowym byłaby okolica 4,1550.
Istotne dla dalszego kierunku mogą być dzisiejsze dane PMI z Niemiec oraz Strefy Euro.
CHF/PLN
Podobna sytuacja do tej opisywanej na EUR/PLN widoczna jest na parze CHF/PLN, gdzie widoczna jest próba pokonania wsparcia utworzonego przy poziomie 3,4520. Pokonanie tego ograniczenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, co wynikałoby z wcześniejszego pokonania wyrysowanej linii wzrostowej. Miejscem kolejnego wsparcia byłby wówczas rejon 3,4400.
Istotny wpływ na dalsze zachowanie będzie mieć zmienność na rynku EUR/PLN.
NOK/PLN
W ślad za umocnieniem złotego względem głównych par, kurs NOK/PLN również zanotował zwiększoną aktywność podaży. Obecnie rynek testuje wewnętrzne krótkoterminowe wsparcie przy 0,5115, którego pokonanie otwierałoby drogę w okolice 0,5100. Warto również zwrócić uwagę na główne wsparcie jakim jest długoterminowa linia wzrostowa, która aktualnie znajduje się na wysokości 0,5087. Dopiero jej pokonanie otwierałoby drogę do dalszego wyraźniejszego umocnienia polskiej waluty.