W kończącym się miesiącu na rynku złotego panowała jeszcze wakacyjna atmosfera. Do tej pory zmienność notowań na parach związanych z PLN była znacznie niższa w stosunku do poprzednich miesięcy. Początek sierpnia utrzymywał się nawet w konsolidacji, która skupiła się w okolicach dołków z lipcowych spadków. Dopiero ostatnie dni przynoszą nieco więcej ożywienia w postaci wyraźniejszego osłabienia złotego. W perspektywie kilku najbliższych tygodni może to oznaczać, że krajowa waluta w dalszym ciągu będzie pod presją podaży.
USD /PLN
Na wykresie tygodniowym widać obronę długoterminowego wsparcia w postaci wzrostowej linii trendu. Potwierdzeniem dla potencjału wzrostowego jest dodatkowo powrót powyżej poziomu 3,2000. Utrzymanie się ceny na nowych szczytach otwiera drogę do wzrostów w kierunku poziomu 3,3000 we wrześniu.
GBP/PLN
Największy wzrost został zanotowany na parze walutowej GBP/PLN. Była to reakcja na obronę wsparcia w postaci linii trendu z początku sierpnia. W rezultacie kurs dotarł już do psychologicznej bariery na poziomie 5,0000. To w tym miejscu możemy szukać sygnałów świadczących o dalszym kierunku notowań.
EUR/PLN
W sierpniu widoczne było wyhamowanie umocnienia złotówki do czego w głównej mierze przyczyniła się udana obrona wsparcia utworzonego przy poziomie 4,18500. Ostatnie dni to ruch powrotny, który doprowadził do przetestowania okolice 4,3000. W trakcie kolejnych dni powinny pojawić się istotne impulsy, które pomogą określić nieco trwalsze nastroje. Utrzymanie odbicia z bieżącego tygodnia może w dalszym ciągu stwarzać szansę na wyjście powyżej 4,3000 i tym samym powrót w kierunku tegorocznych szczytów. Zanegowanie dla takiego ruchu byłoby zejście poniżej 4,2182.
CHF/PLN
Przez ostatni miesiąc popyt walczył u wyhamowanie kilkutygodniowych spadków, co w ostateczności pozwoliło na odbicie i tym samym przetestowanie górnego ograniczenia wyrysowanego bocznego kanału. Końcówka bieżącego tygodnia przynosi odreagowanie tego ruchu, co w dalszym ciągu wymusza oczekiwania na dalszy rozwój tej sytuacji. Udane wybicie okolicy 3,45000 mogłoby doprowadzić do ataku na górne ograniczenie długoterminowej formacji kanału spadkowego. Warto zwrócić uwagę na dzisiejszej dane, które mogą znacząco wpłynąć na zachowanie rynku.