Kurs USD/PLN
Pierwsza połowa stycznia przyniosła kontynuację ruchu wzrostowego, który widoczny jest w trakcie ostatnich kilku miesięcy. Ostatnie maksima zostały ustalone powyżej 3,6450, co jednak nie zostało utrzymane na zakończeniu tygodnia, tworząc w ten sposób długi górny cień świecy W1. Taki układ może otwierać szansę dla podaży do wyprowadzenia ruchu korekcyjnego w kierunku 3,5460, gdzie zaznaczone zostało najbliższe wsparcie.
Podczas dzisiejszej sesji brak jest istotnych publikacji makroekonomicznych.
Kurs EUR/USD
Notowania EUR/USD podczas piątkowej sesji doprowadziły do wyhamowania widocznego trendu spadkowego, co przeistoczyło się w próbę wyprowadzenia ruchu korekcyjnego. Jak na razie nie jest to żadne poważne odbicie jednak nie można wykluczyć ewentualnej próby powrotu do oporu utworzonego przez zaznaczoną lukę spadkową znajdującą się przy poziomie 1,1972. Warto jednocześnie pamiętać iż w dalszym ciągu głównym kierunkiem pozostaje trend spadkowy.
W kalendarzu brak jest istotnych danych dla omawianej pary.
Kurs GBP/PLN
Początek roku przynosi korektę z notowaniach GBP/PLN, dzięki czemu złotówka umocniła się w rejon wsparcia przy 5,4635. Powodem dla takiego ruchu jest nieudane trwałe wybicie powyżej szczytów z początku 2009 roku. W przypadku pokonania wspomnianego wsparcia, kurs omawianej pary będzie mógł kontynuować zejście w kierunku kolejnego ograniczenia przy 5,4000. Głównym długoterminowym wsparciem jest wyrysowana linia trendu wzrostowego, która aktualnie przechodzi przy poziomie 5,1730.
Kurs EUR/PLN
Mocna zwyżka, która miała miejsce po wybiciu istotnego ograniczenia (widoczna linia spadkowa), doprowadziła kurs EUR/PLN do wzrostu w rejon 4,3950. Obecnie trwa ruch korekcyjny, który może ponownie zepchnąć notowania w kierunku opisanej linii aktualnie znajdującej się przy poziomie 4,2260. Warto również zanotować dodatkowe ograniczenie, które utworzone zostało w rejonie 4,2380. Dojście w opisany rejon mogłoby sygnalizować ewentualne wyczerpanie potencjału ruchu korekcyjnego.
Kurs CHF/PLN
Podobna sytuacja do tej opisanej na EUR/PLN widoczna jest na parze CHF/PLN, gdzie trwa ruch korekcyjny, który spycha notowania w kierunku 3,5500, gdzie znajduje się pierwsze ważniejsze wsparcie. Pokonanie tego miejsca będzie sygnalizować dalsze umocnienie złotego w kierunku górnego ograniczenia wybitego kanału spadkowego, które aktualnie znajduje się przy poziomie 3,5110.
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotnych danych makroekonomicznych.
Kurs SEK/PLN
Ruch spadkowy widoczny w trakcie ubiegłego tygodnia to efekt nieudanego ataku na opór jakim jest długoterminowa linia spadkowa. Kurs SEK/PLN zanotował zejście poniżej poziomu 0,4500. Obecnie zauważyć można test wsparcia przy poziomie 0,4470, którego pokonanie otwierałoby drogę w okolice 0,4450, gdzie znajduje się kolejne ograniczenie. W średnim terminie warto wziąć pod uwagę powrót do trendu spadkowego, który może zwiastować zejście w kierunku grudniowych dołków.
Kurs NOK/PLN
Piątkowa sesja przyniosła wyraźne umocnienie złotówki, co zepchnęło kurs nieco poniżej 0,4700. Podtrzymanie takiego ruchu mogłoby sygnalizować zakończenie korekty, która miała miejsce w drugiej połowie grudnia. Wybicie obszaru 0,4625 mogłoby potwierdzać taki scenariusz i otwierać drogę w kierunku niedawnych minimów.
z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych,
lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Liderwalut.pl oraz autor nie ponoszą odpowiedzialności za szkody
poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego komentarza walutowego.