Kurs USD/PLN
Początek tygodnia przyniósł próbę wyhamowania spadków, które miały miejsce przed weekendem. Sytuacja jednak w dalszym ciągu pozostaje nierozstrzygnięta, co może skutkować ponownym cofnięciem do wsparcia, które znajduje się w okolicy 3,5900. Udane pokonanie tego miejsca mogłoby z kolei sygnalizować dalsze umocnienie złotego i tym samym podtrzymanie korekty w kierunku 3,5000. Cały czas jednak należy pamiętać o trwającym silnym trendzie wzrostowym, który póki co pozostaje niezagrożony.
Podczas dzisiejszej sesji brak jest kluczowych danych dla omawianej pary.
Kurs EUR/USD
W trakcie ostatnich dni kurs EUR/USD znajduje się w ruchu konsolidacyjnym, który doprowadził do wyhamowania widocznych wcześniej spadków. Obecnie najbliższym wsparciem jest krótkoterminowa linia wzrostowa, która przechodzi przy poziomie 1,8020. Od góry warto z kolei zwrócić uwagę na poziom 1,1870 w rejonie którego przechodzą wczorajsze maksima. Brak istotnych zmian może zostać podtrzymany również podczas dzisiejszej sesji, co wskazywać będzie na jutrzejsze istotne publikacje. Warto jednak pamiętać o cały czas aktualnym trendzie spadkowym.
Kurs GBP/PLN
Bez wyraźnego efektu zakończona została próba ataku na wyrysowaną linię spadkową, która znajduje się w rejonie 5,4800. Ważnym krótkoterminowym ograniczeniem jest poziom 5,4535, gdzie znajdują się ubiegłotygodniowe minima. Wybicie tego obszaru mogłoby doprowadzić do dalszego umocnienie złotówki w kierunku 5,4270.
O godzinie 10:30 opublikowane zostaną ważne dane z Wielkiej Brytanii na temat inflacji PPI oraz CPI. O godzinie 14:00 poznamy odczyt z Polski na temat salda rachunku bieżącego.
Kurs EUR/PLN
Poniedziałkowa sesja przyniosła dość spokojny zakres wahań, który po części wynikał z płytkich ruchów na szerokim rynku oraz braku istotnych danych makroekonomicznych. Większość inwestorów czeka już na środowe wydarzenia, kiedy to poznamy stopę referencyjną z Polski.
Z punktu analizy technicznej notowania EUR/PLN w dalszym ciągu znajdują się w fazie korekty, która teoretycznie sięgać może rejonu 4,2400 – 4,2200.
Kurs CHF/PLN
Kurs pary CHF/PLN, który stara się śledzić poczynania na EUR/PLN utrzymuje się obecnie w ruchu korekcyjnym, który podczas wczorajszej sesji nie wniósł zbyt wiele. W dalszym ciągu istnieje szansa na sprowadzenie notowań w okolice 3,5240 – 3,4780, gdzie widoczne jest wsparcie połączone z górnym ograniczeniem wybitego wcześniej kanału spadkowego.
Wtorkowa sesja nie zapowiada gwałtownych zmian, co również zdaje się potwierdzać brak istotnych wydarzeń makroekonomicznych.
Kurs NOK/PLN
Wczorajsza sesja przyniosła próbę podtrzymania ruchu spadkowego, który zapoczątkowany został pod koniec ubiegłego tygodnia. Kurs NOK/PLN zanotował zejście w okolice 0,4670, gdzie obecnie pozostaje. Pokonanie dotychczasowych styczniowych minimów mogłoby sygnalizować dalsze spadki i tym samym trwałe zakończeni korekty, która wyprowadzona została w połowie grudnia.
Kurs SEK/PLN
Ostatnie godziny doprowadziły do utworzenia konsolidacji, która jest efektem nieudanego ataku na wsparcie utworzonego w okolicy 0,4460. W opinii kantoru, pomimo spadkowej tendencji w dalszym ciągu pozostaje oczekiwanie na potwierdzenie nowego sygnału, który mógłby wskazywać na powrót w kierunku grudniowych minimów.
z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych,
lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Liderwalut.pl oraz autor nie ponoszą odpowiedzialności za szkody
poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego komentarza walutowego.